top of page

 Wylogowani. Poznaj swoją naturę – to więcej niż tylko przygoda i więcej niż sztuka przetrwania. Środowiskiem naturalnym człowieka jest po prostu środowisko naturalne i w tym tkwi sekret sukcesu, jaki odnosi ta inicjatywa Fundacji Reakcja z Kalisza.

 

CELE, które realizujemy naszą działalnością:

 

1. Promocja polskiej przyrody i aktywności na jej obszarze

2. Profilaktyka uzależnień cyfrowych i poprawa kondycji psychicznej i fizycznej młodych ludzi

3. Zwiększenie świadomości o zagrożeniach publicznych i nauka odpowiednich reakcji na kryzys, ryzyko katastrof, zagrożeń powszechnych

8.jpg

 Od kilku miesięcy problem kondycji psychicznej dzieci i młodzieży nie schodzi z pierwszych stron gazet. O ile, co do diagnozy specjaliści są zgodni, to brak jasnej recepty, jak temu zaradzić.

Rozwój psychiatrii dziecięcej jest potrzebny, ale za mało uwagi w przestrzeni publicznej poświęca się profilaktyce. Współczesne społeczeństwo odwróciło się od prostych metod i zwyczajów, które w dobrej kondycji i psychicznej i fizycznej utrzymywało poprzednie pokolenia. To natura. Wzorcowym przykładem prostej i skutecznej profilaktyki może być projekt „Wylogowani” realizowany w południowej Wielkopolsce. Poniżej opis tego, co robimy i z jakim skutkiem. Chętnie, bezpłatnie podzielimy się naszymi doświadczeniami i konkretnymi pomysłami z innymi organizacjami pozarządowymi czy instytucjami publicznymi.

W trosce o prawidłowy rozwój młodych ludzi, kształcenie w nich pozytywnych cech charakteru, właściwych postaw obywatelskich, solidarności, współpracy i szacunku do polskiej przyrody, z dala od uzależnień i patologii społecznych Fundacja Reakcja organizuje regularne obozy przyrodniczo – edukacyjne z elementami surwiwalu, wiedzy z zakresu bezpieczeństwa publicznego i prawidłowych zachowań w sytuacjach kryzysowych, profilaktyki uzależnień cyfrowych i od środków psychoaktywnych.

7.png
8.png

Nasi partnerzy

178642582_1480447492346949_4195583951754
4342-stiga_logo.jpg
2.png
fk_edited.jpg
fanpage-profilowe-1000pxX1000px_edited.j
bottom of page